Wat hebben we de afgelopen dagen genoten van prachtig zomerweer! Strakblauwe luchten, volop zon en temperaturen ruim boven de 30 graden. Heerlijk voor een dagje strand of een duik in het zwembad, maar voor een fotoshoot kan het best uitdagend zijn.
In mijn studioruimte draaien de ventilatoren volop, maar ik heb geen airco. Gelukkig lukt het meestal prima om er samen een ontspannen fotoshoot van te maken. Toch merk je met deze temperaturen dat iedereen wat sneller warm wordt. Kinderen hebben vaak minder geduld, baby’s kunnen wat onrustiger zijn en ook volwassenen vinden het soms lastig om langdurig stil te zitten of te poseren.
Bij newborn- en babyfotografie besteed ik extra aandacht aan het comfort van de kleine modellen. Regelmatig even pauzeren, een voeding tussendoor of een slokje drinken kan dan net het verschil maken.
Voor fotoshoots op locatie kiezen we bij warm weer bij voorkeur voor de vroege ochtend of juist de avond. Dan is het niet alleen aangenamer qua temperatuur, maar ook het licht is veel mooier en zachter dan midden op de dag.
Heb je binnenkort een fotoshoot gepland? Zorg dan voor luchtige kleding, neem voldoende water mee en probeer vlak voor de shoot niet te veel inspannende activiteiten te plannen. Zo begin je ontspannen aan de fotosessie.
En eerlijk is eerlijk: ondanks de warmte levert dit prachtige zomerweer vaak ook hele mooie foto’s op. Met een beetje geduld, voldoende pauzes en een ontspannen sfeer maken we er samen iets moois van!
liefs
Wendy
23-06-2026
Wendy van Kuler Fotografie
Pure, spontane en tijdloze fotografie in Hilversum en omgeving.